HomePodlahové topeníIzolace podlahy

Izolace podlahy

Použitím tepelné izolace v souvislosti s provozem podlahového topení je možné výrazně snížit náklady. Zkrácením  doby  ohřátí  vznikají  významné  energetické  úspory,  protože  teplo  se  odráží  z  podlahy směrem nahoru a neodchází do spodní betonové vrstvy.

Proč instalovat izolaci podlahy?

Systémy podlahového vytápění ohřívají místnost mnohem rychleji než tradiční centrální vytápění radiátory a vyžadují méně energie. Aby byl systém vytápění ještě efektivnější a ušetřil ještě více peněz na účtech za energie, doporučujeme instalovat izolaci pro efektivnější práci systému podlahového vytápění.

Izolace podlah je důležitá pro snížení tepelných ztrát a také urychluje dobu zahřívání systému podlahového vytápění.

Výhody izolace podlahy

Warmup tepelná izolace výrazně snižuje tepelné ztráty, udržuje teplo uvnitř místnosti a šetří tak spotřebu energie i peníze. Vzhledem k tomu, že se ohřívač zahřívá na optimální komfortní teplotu, izolace zvyšuje toto teplo a rovnoměrně ho distribuuje do místnosti.

Větší energetická účinnost

Věříme, že čím silnější je izolace pod podlahovým ohřívačem, tím větší je energetická účinnost, avšak větší tloušťka izolace ovlivní výšku podlahy. Warmup Izolační výrobky jsou dodávány v řadě tlouštěk a velikostí, aby vám poskytly optimální řešení pro váš projekt, který zabrání plýtvání energií.

Vhodné pro všechny podklady

Naše izolační výrobky jsou vhodné pro použití se všemi podklady a mohou být použity se všemi podlahovými krytinami. Některé systémy podlahového vytápění vyžadují specifickou kombinaci izolace a příslušenství pro úspěšné řešení vytápění. Podrobnosti o těchto produktech naleznete níže.

Pro použití v jakémkoliv projektu

Všechny naše izolační výrobky mohou být instalovány v novostavbách nebo v rekonstrukcích. Pro použití ve starších budovách s vysokými tepelnými ztrátami nemusí podlahové topení s izolací poskytovat potřebný tepelný výkon pro optimální pohodlí. V rámci projektu doporučujeme provést výpočet tepelných ztrát.

Rozsah izolace

Warmup dodává různé typy podlahových izolací vhodných pro použití s našimi elektrickými podlahovými topnými systémy. Pokud plánujete použít jiný typ izolace, ujistěte se, že zůstávají hlavní tepelné charakteristiky a kompatibilita s podlahovým vytápěním. Náš sortiment izolačních výrobků zvyšuje energetickou účinnost a dobu odezvy elektrických podlahových vytápění. Více informací o jedinečných atributech jednotlivých produktů naleznete níže:

Izolační deska z extrudovaného polystyrenu, oboustranně potažená síťovinou ze skelných vláken vloženou do tenké cementové malty.

Zobrazit produkt

Vodovzdorná izolační deska z extrudovaného polystyrenu. Topné kabely nelze instalovat v přímém kontaktu s deskou.

Zobrazit produkt

Izolační podložka je tenká pěnová izolace s efektivními akustickými  vlastnostmi na redukci kročejového hluku a vibrací..

Zobrazit produkt
Ultralight je inovativní řešení izolace, které využívá oddělující vrstvu a hliníkové jádro pro rovnoměrné a rychlé zahřívání místnosti a díky tomu ušetří náklady za energii.
Zobrazit produkt

Systém “Dual Overlay” je plovoucí  podklad pod koberce, PVC a podlahy z linolea.

Zobrazit produkt