HomePodlahové topeníPodporaProvozní náklady

Náklady na podlahové vytápění

Systémy podlahového vytápění Warmup nabízejí čistší, rychlejší a energeticky úspornější způsob vytápění vašeho domu. Zjistěte  další informace o všech souvisejících nákladech na podlahové vytápění.

Kolik stojí podlahové vytápění?

Systémy podlahového vytápění Warmup, instalace a provozní náklady se liší v závislosti na velikosti a rozsahu projektu, požadovaném tepelném výkonu a denním / sezónním využití systému. Níže se dozvíte více o nákladech spojených s podlahovým vytápěním, které se skládají z nákladů na zakoupení systému Warmup, odhadovaných nákladů na instalaci a provozních nákladů.

Kolik stojí systém?

Nabízíme řadu elektrických podlahových topných systémů v různých cenových úrovních. Níže se dozvíte, co je třeba vzít v úvahu při výběru systému.

Náklady na instalaci

Každý projekt podlahového vytápění zahrnuje také náklady na instalaci systému. Více zde.

Provozní náklady

Podlahové vytápění může nabídnout podstatně nižší provozní náklady ve srovnání s tradičním ústředním vytápěním. Další informace o provozních nákladech naleznete zde.

Náklady na podlahové vytápění

Nabízíme řadu elektrických podlahových topných systémů vhodných pro širokou škálu projektů a umístěných v různých cenových úrovních.

25 let výzkumu a vývoje podlahového vytápění Warmup nás vedlo k vytvoření vhodného systému pro specifické požadavky, ať už jde o renovaci koupelny nebo novostavbu domu. Níže se dozvíte více o jednotlivých systémech.

Typ podkladu v projektu a finální podlahová krytina nás také informují o tom, který systém je vhodný. Chcete-li zjistit, který systém je pro projekt nejlepší, přečtěte si našeho průvodce podlahovými krytinami.

Ať už instalujete topnou rohož SPM pod dlažbu v kuchyni nebo použijete systém DCM-PRO např. v salonku, všechny naše elektrické systémy jsou konkurenceschopné a ideální pro použití v jakékoli stavbě nebo renovaci.

Příklad výše nákladů na náš topný kabelový systém DWS při instalaci v koupelně o ploše 4 m² s dodatečnou izolací a termostatem Warmup pro větší účinnost vytápění je zhruba 11 900 Kč + DPH, což může být stejně jako nová volně stojící vana. Pro větší prostor vyžadující 10 m² topné rohože SPM by hrubé stanovení cen vycházelo kolem 21 000 Kč + DPH, včetně izolačních desek a termostatu pro ovládání systému.

Požádejte nás o cenovou nabídku pro Váš projekt. Obratem obdržíte cenovou nabídku, ve které budeme brát v úvahu podrobnosti o velikosti podlahy, provedení podlahy a využití řešeného prostoru.

Žádost o cenovou nabídku

Náklady na instalaci

Cena instalace systému závisí na tom, který řemeslník, stavitel, obkladač, instalatér nebo elektrikář je najat pro projekt. Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na regionu a obchodníkovi. Pokud však například probíhá renovace koupelny, je cena za instalaci podlahového systému zanedbatelná, protože probíhá v součinnosti s pokládkou dlažby.

Návrh ceny přibližně 2500 – 3500 Kč za den práce živnostníků by byl férový. Většina našich systémů může být instalována v místnosti, od začátku do konce, přibližně za den až den a půl. To nám dává obecný odhad asi 4000 Kč na instalaci systému podlahového vytápění.

Vždy se ujistěte, že instalační technik je dostatečně kvalifikovaný odborník se zkušenostmi s instalací elektrického podlahového vytápění.

Provozní náklady

Elektrické podlahové vytápění může nabídnout podstatně nižší provozní náklady ve srovnání s tradičním ústředním topením. Je to proto, že systémy podlahového vytápění nabízejí mnohem rychlejší doby zahřívání než systémy založené na ústředním vytápění, a také běží při nižších teplotách, přitom stále produkují stejnou úroveň tepla v místnosti.

Provozní náklady se mohou lišit v závislosti na návrhu domu, jeho izolaci, použité energetické sazbě a jak se řídí a monitoruje topný systém.

Příklady těchto provozních nákladů naleznete v následující tabulce s informacemi o provozních nákladech, kde získáte představu o tom, kolik peněz lze ušetřit instalací topení Warmup.

Informační tabulka provozních nákladů

Pro tato čísla jsme použili odhadovanou cenu energie 4 Kč / kWh, pomocí topného systému po dobu 6 měsíců (182 dní) v průběhu chladnějších měsíců v roce na izolační desce Warmup 10 mm.

Průměrné provozní náklady po počátečním zahřívacím období jsou 0,27 Kč / m² / h.

Níže uvedená tabulka se nevztahuje na nepřetržitě provozovaný topný systém, jako je topný kabel WIS.

TYP POKOJE VYTÁPĚNÁ PLOCHA DOBA OHŘEVU V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH DOBA OHŘEVU V ODPOLEDNÍCH HODINÁCH NÁKLADY V ZIMĚ
KOUPELNA 4 m² 2 hodiny 1 hodina 784 Kč
KUCHYNĚ 5 m² 1 hodina 2 hodiny 959 Kč
OBÝVACÍ POKOJ 15 m² 0 hodiny 3 hodiny 2690 Kč

Snižte spotřebu energie pomocí inteligentního termostatu

Inteligentní termostat Warmup hraje zásadní roli při snižování provozních nákladů topného systému. Náš technologicky vyspělý 6iE WiFi termostat zabraňuje plýtvání energií a zajišťuje, že topný systém běží pouze v případě potřeby. Nabízí také funkce vzdáleného přístupu a monitorování energie. Použitím 6iE termostatu propojeného s aplikací ve Vašem smartphonu můžete ušetřit na ročních nákladech za energii.

Prodlužte dobu zahřívání a snižte tepelné ztráty pomocí izolace

Řada izolačních desek Warmup má zásadní význam při snižování provozních nákladů elektrického podlahového vytápění. Správná izolace podlahy izolačními deskami může výrazně prodloužit dobu zahřívání systému, což snižuje celkové provozní náklady podlahového vytápění až o 50%.

Research and housing Monitor

Výzkum a vývoj

Zaměření společnosti Warmup na výzkum a vývoj zaručuje neustále vyspělejší technologie elektrického podlahového vytápění, které poskytují maximální energii a vysokou efektivitu z hlediska nákladů.

S více než 25 lety zkušeností a inovací v oblasti vytápění domů po celém světě testuje a vylupšuje výzkumné centrum Warmup naše stávající produkty a vyvíjí nové nápady, aby vytápění domu bylo levnější a čistší pro životní prostředí. Program monitorovaného bydlení předpovídá budoucí spotřebu energie a s tím související náklady a snaží se zajistit lepší řešení nákladů na podlahové vytápění.