HomePodlahové topeníTyp místnosti

Použití elektrického podlahového vytápění v různých místnostech

Společnost Warmup nabízí širokou škálu systémů elektrického podlahového vytápění, které jsou vhodné pro instalaci v každé místnosti domu a pro každý typ podkladu a povrchovou úpravu podlahy.

Vyberte typ pokoje ❯

Společnost Warmup nabízí řešení podlahového vytápění pro každou místnost a každý projekt.

Kontaktujte nás ❯

Hledáte prodejce nebo technika pro instalaci? Kontaktujte nás, abychom vám mohli doporučit nejbližší prodejnu nebo technika, který je pro váš projekt nejvhodnější.

Žádost o cenovou nabídku ❯

Vyplňte formulář a my vám do 1 pracovního dne zašleme naši cenovou nabídku. 

Efektivní řešení vytápění

Systémy elektrického podlahového vytápění poskytují energeticky účinné a moderní řešení vytápění buď jedné místnosti nebo celého domu. Systémy umožňují úplnou svobodu návrhu při renovaci domu a nabízejí dlouhodobě nižší provozní náklady než tradiční systémy vytápění.

Společnost Warmup nabízí širokou škálu systémů elektrického podlahového vytápění, které jsou vhodné pro instalaci v každé místnosti a pro každý typ podkladu a povrchovou úpravu podlahy.

Může podlahové vytápění nahradit radiátory?

Podlahové vytápění využívá technologii sálavého tepla, které ohřívá předměty a osoby v místnosti od podlahy nahoru, na rozdíl od radiátorů s ústředním vytápěním, které se zaměřují pouze na ohřev vzduchu v místnosti. Díky tomu je elektrické podlahové vytápění mnohem účinnějším systémem vytápění než radiátory, šetří energii a zároveň snižuje cirkulaci prachu, čímž zlepšuje kvalitu vzduchu v každé domácnosti.

Radiátory lze nahradit elektrickým podlahovým vytápěním. Doporučujeme provést výpočet tepelných ztrát vytápěných místností, abyste se ujistili, že jsou vhodně izolovány a mohou být primárně vytápěny podlahovým vytápěním. Některé místnosti s menší podlahovou plochou, například malé koupelny, mohou vyžadovat doplňkové vytápění.

Obývací pokoj s dřevěnou podlahou

Typ projektu

Systémy podlahového vytápění představují velmi flexibilní řešení vytápění pro každou domácnost. Mohou být použity k vytápění pouze jedné malé místnosti nebo mohou být instalovány v celém domě.

Podlahové vytápění v jedné místnosti

Při rekonstrukci jedné místnosti v domě, například koupelny, je elektrický systém podlahového vytápění skvělou volbou, která zajistí stálý a příjemný tepelný výkon.

Výběr pokoje >

Vytápění více místností

Elektrické podlahové vytápění lze instalovat v několika různých místnostech prostřednictvím procesu známého jako zónové vytápění. Zónové vytápění znamená rozdělení podlahového vytápění v domě do různých “zón”, které lze pro větší pohodlí a účinnost ovládat odděleně.

Vyžádejte si cenovou nabídku >

Sálavé podlahové vytápění pro všechny typy místností

Systémy podlahového vytápění lze instalovat v jakékoli místnosti. Místnosti se však liší velikostí a podlahovými krytinami, které odrážejí typ místnosti, v níž jsou instalovány. Například obývací pokoje jsou obvykle větší prostory pokryté dřevěnou nebo laminátovou podlahou, zatímco koupelny jsou malé prostory, kde se jako povrch podlahy obvykle používá keramická nebo porcelánová dlažba. Více informací o podlahovém vytápění v různých místnostech se dozvíte níže.

Koupelna >

Instalace podlahového vytápění v koupelně dodá koupelně luxus a zbaví dlaždice chladu za chladného rána.

Ložnice >

Díky rovnoměrnému rozložení tepla a příjemné teplotě v místnosti je podlahové vytápění ideální volbou pro ložnici.

Obývací pokoj >

Kvalita vzduchu v interiéru se zlepšuje díky snížené cirkulaci prachu, které se dosahuje sálavým teplem.

Kuchyně >

Elektrické podlahové vytápění je oblíbenou volbou, pokud chcete zvýšit komfort a energetickou účinnost kuchyně.

Výhody zónového podlahového vytápění

Instalace více systémů podlahového vytápění umožňuje zónové vytápění. To znamená, že více systémů je rozděleno do samostatných zón, které jsou řízeny termostatem určeným pro jednotlivé zóny, což zvyšuje účinnost topného systému. Pokud by byl například instalován systém podlahového vytápění v celém přízemí, může být jednou zónou chodba a obývací pokoj a druhou zónou kuchyně. Možnost zónování vytápění podle životního stylu výrazně zvyšuje účinnost topného systému a zabraňuje zbytečnému plýtvání energií. Této úrovni přesnosti se tradiční systémy ústředního vytápění nemohou vyrovnat.

Ložnice s kobercem na podlaze
Profil domu zobrazující elektrické podlahové vytápění v různých místnostech

Náklady na elektrické podlahové vytápění

Počáteční náklady na pořízení systému a jeho instalaci se liší v závislosti na požadavcích projektu, avšak vyšší účinnost systému vede k větším úsporám na účtech za energie. Podlahové vytápění pracuje při nižších teplotách než ústřední vytápění a přitom poskytuje stejnou úroveň tepla a pohodlí, což vede k nižším dlouhodobým provozním nákladům.

Další informace o nákladech na podlahové vytápění >

Záruky

Na všechny systémy Warmup se vztahují rozsáhlé záruky, které patří ke špičce na trhu. Záruka SafetyNet také znamená, že pokud instalatér při instalaci systém náhodně poškodí, bude mu zdarma vyměněn.

Zjistěte více o společnosti Warmup >

Chytré termostaty pro vyšší energetickou účinnost

Energetickou účinnost systému podlahového vytápění lze maximalizovat ovládáním systému pomocí chytrého termostatu Warmup a jeho doprovodných aplikací pro chytré telefony. Termostaty 6iE a Element WiFi jsou specializované regulátory teploty podlahového vytápění, které zajišťují, aby v domácnosti byla vždy správná teplota ve správný čas. Používání těchto termostatů spolu s aplikací MyHeating může výrazně ušetřit provozní náklady.