HomePodlahové topeníTopné kabely

Elektrické topné kabely

Řada topných kabelů společnosti Warmup zahrnuje systémy jak pro novou výstavbu, tak pro renovaci, od přímého vytápění až po systémy, které vytvářejí vyšší tepelnou setrvačnost.

Žádost o cenovou nabídku ❯

Vyplňte formulář a obdržíte cenovou nabídku do jednoho pracovního dne.

Najděte distributora ❯

Hledáte distributora nebo instalatéra? Kontaktujte nás a my vám doporučíme nejbližší obchod nebo instalatéra pro váš projekt.

Elektrické topné kabely

Topné kabely mohou být instalovány přímo na podklad nebo do podkladu, aniž by bylo nutné použít podložku. Nabízejí velkou flexibilitu rozvržení, protože mohou být osazeny kolem pevných objektů a architektonických prvků, což z nich činí dokonalé řešení podlahového vytápění pro koupelny a místnosti nepravidelného tvaru.

Vzdálenost kabelů může být změněna v závislosti na požadovaném tepelném výkonu (W/m²). Řada topných kabelů společnosti Warmup zahrnuje topné kabely WIS a DWS a systém DCM-PRO, který je vybaven topným kabelem s přídavnou membránou proti lomu.

Elektrické topné kabely dcm-pro warmup

Výhody

  • Žádné plýtvání. Získejte perfektní délku topného kabelu pro každý projekt
  • Flexibilní rozteč. Kabel umístěte tak, aby vyhovoval požadavkům
  • Rychlá instalace. Lze instalovat bez potřeby speciálního nářadí
  • Nízkoprofilový design. Malý vliv na stavební výšku podlahy
  • Energeticky úsporné. Používá méně energie než tradiční systémy vytápění
  • Vhodné pro všechny projekty a typy podlah.
Elektrické topné kabely dcm-pro warmup

Warmup řady topných kabelů

Topné kabely nabízejí energeticky úsporné řešení podlahového vytápění pro novostavby a renovace. Topný kabel WIS se doporučuje pro novostavby, protože kabel je instalován přímo do betonového potěru, jehož hloubka může být zohledněna při specifikaci projektu.

Topný kabel DWS je ideální pro instalacipři renovaci koupelny, protože ultra tenký topný kabel 1,8 mm může být umístěn ve vrstvě stěrkové hmoty nebo lepidla na dlaždice, čímž nemá téměř žádný vliv na výšku podlah.

 Systém DCM-PRO je ideální jak pro novostavby, tak pro renovace a byl speciálně navržen pro použití s dlažbou.

Warmup topné kabely jsou výborné z důvodu jednoduché instalace do potěrů jakékoliv tloušťky a na jakýkoliv typ povrchu.

Zobrazit produkt >

Topné  kabely  DWS  jsou  ideální pro koupleny nebo prostory s nepravidelným tvarem.

Zobrazit produkt >

DCM-PRO je topný systém určený pro rychlou instalaci ve všech oblastech, ideální je pod dlaždice.

Zobrazit produkt >

Který topný kabel je nejlepší?

Bez ohledu na povrch podlahy, typ podkladu nebo velikost projektu je k dispozici elektrický podlahový topný kabel vhodný pro jakékoliv požadavky.

Elektrické topné kabely

Finální podlaha a typ podkladu

Topný kabel DWS je ideální pro použití s dlažbou z kamene a keramiky a může být instalován na izolační desky umístěné na betonových podkladech.

Při použití cementového potěru jako součásti stavebního projektu byl topný kabel WIS speciálně navržen tak, aby byl instalován v tomto typu podkladu a může být použit s širokým rozsahem povrchových úprav podlah.

Systém DCM-PRO je dokonalým ohřívačem při použití s dlažbou. Jedná se o topný oddělovací systém, který používá membránu proti lomu, do které se instaluje topný kabel.

Elektrické topné kabely

Konstrukce podlahy

Topné kabely nabízejí nízkoprofilové řešení podlahového vytápění, které nijak zásadně nezvyšuje úroveň podlahy.

Systém DWS je nejtenčí topný kabel na trhu, pouhých 1,8 mm, což z něj činí „neviditelný“ topný systém, který lze instalovat do vrstvy vyrovnávací hmoty nebo lepidla pod dlaždice. Kabel WIS má o něco silnější šířku 6 mm, ale je instalován přímo do betonové podkladové vrstvy, takže nemá žádný vliv na stavební výšku podlahy, zatímco systém DCM-PRO má hloubku systému 5,5 mm. Všechny topné kabely by měly být instalovány na vhodné izolační materiály, jako jsou naše izolační desky, které zvyšují energetickou účinnost systému.

 

Typ místnosti

Topné kabely se doporučují pro nepravidelně tvarované místnosti a místnosti se zabudovaným příslušenstvím, jako jsou koupelny. Kabely mohou být položeny na podklad v jakémkoliv uspořádání, které je pro danou oblast nejvhodnější, a snadno se instalují kolem rohů a pevných předmětů, jako jsou vany a sprchové kouty.

Díky své tepelné setrvačnosti je topný kabel WIS ideální v nové výstavbě. Při instalaci podlahového vytápění v místnostech s pravidelným tvarem s otevřenými podlahovými prostory může naše elektrické podlahové vytápění nabídnout jednodušší řešení.

Instalace

Topné kabely umožňují rychlou instalaci a lze je instalovat bez nutnosti použití speciálních nástrojů.

Topný kabel WIS musí být položen v 50 mm vysoké konstrukci potěru. Kabel musí být připevněn k podkladu pomocí přiložených kovových upevňovacích pásků, které drží kabel na místě před nalitím cementového potěru.

Instalace elektrické topné kabely

Pro instalaci topného kabelu DWS jednoduše připravte podklad a vyznačte rozložení kabelů před jejich umístěním tam, kde je to nutné. Vždy dbejte na to, aby mezi vedeními kabelů byla dodržena minimální vzdálenost 50 mm. Před zakrytím zvolenou povrchovou úpravou podlahy lze kabel zakrýt tenkou vrstvou stěrkové hmoty nebo lepidlem.

Díky samolepícímu podkladu může být oddělovací membrána DCM-PRO rychle a snadno připevněna k podkladu. Membránové odlitky fungují jako drážka pro topný kabel DCM-PRO. Jednoduše zatlačte rukama kabel do drážky , přičemž mezi vedeními kabelů musí být minimální vzdálenost 60 mm. Po dokončení jednoduše zakryjte samonivelační hmotou nebo lepidlem.

Instalace elektrické topné kabely