HomePodlahové topeníPodlahové krytinyVinylové podlahy

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy a luxusní vinylové dlažby jsou vhodné pro použití s elektrickým podlahovým vytápěním.

Elektrické systémy pro vinylové podlahy

Nejvhodnější systém podlahového vytápění, který se používá v kombinaci s vinylovými podlahami, závisí na tom, jaký druh vinylové podlahy používáte a zda místnost, ve které instalujete nový systém, je „vlhká“ nebo „suchá“ místnost: koupelny jsou obvykle považovány za mokré a obývací pokoje, ložnice, kuchyně jsou suché.

Existují čtyři typy vinylových podlah, které se liší svými vlastnostmi, a tedy i specifickými požadavky na systém podlahového vytápění. Tyto typy jsou Amtico, Karndean, Click Vinyl a podlaha Tarkett. Kompatibilitu vinylové podlahy s podlahovým vytápěním vždy konzultujte s výrobcem podlahy.

Suché místnosti

Suchá místnost je místnost bez významného vodního prvku. Pokoje, jako jsou ložnice, obývací pokoje, chodby, jsou tzv. Suché pokoje, stejně jako kuchyně, i když mají dřezy a často pračky / myčky. Foliový systém podlahového vytápění Foil Heater, který se používá v kombinaci Warmup Dual Overlay systémem, který odděluje podlahové vytápění od podlahy, je vhodný pro většinu vinylových podlah v suchých místnostech.

Fóliové topné systémy

Warmup fóliový systém bezpečně vytápí laminátové, dřevěné a plovoucí podlahy.

Systém “Dual Overlay”

Systém “Dual Overlay” je plovoucí podklad pod koberce, PVC a podlahy z linolea.

Tento systém není vhodný pro tzv. “vlhké” místnosti, protože Dual Overlay může změnit svůj objem  v důsledku nadměrné vlhkosti. Je důležité, abyste se u výrobcem vinylových podlah informovali o typech systémů podlahového vytápění, které jsou vhodné pro použití s jejich výrobky. Někteří výrobci podlah dovolují použití podlahového vytápění pouze v případě, pokud je zabudováno do potěru.

Vlhké místnosti

Podlahové vytápění může být instalováno ve vlhkých místnostech i s vinylovými podlahami. V závislosti na specifikaci projektu doporučujeme systémy DCM-PRO, topné rohože SPM nebo PVC a topné kabely DWS pro koupelny. Nezapomeňte vždy před položením vinylové podlahy zakrýt systém podlahového vytápění 10 mm vysokou vrstvou samonivelační stěrky, aby byl chráněn před vlhkostí.

SPM topné rohože

Systém topných rohoží SPM je ideální pro instalace v místnostech s pravidelným tvarem, kde lze rohože o šířce 0,5 m rychle rozvinout po podlaze.

DCM-PRO Systém

DCM-PRO je topný systém určený pro rychlou instalaci ve všech oblastech, ideální je pod dlaždice.

Topný kabel (DWS)

Topné kabely DWS jsou ideální pro koupleny nebo prostory s nepravidelným tvarem.

Topný kabel (WIS)

Warmup topné kabely jsou výborné z důvodu jednoduché instalace do potěrů jakékoliv tloušťky a na jakýkoliv typ povrchu.

Teplota podlahy a termostat

Při použití vinylových podlah by teplota vašeho podlahového vytápění neměla překročit 27 °C. To je zajištěno použitím termostatu a zadáním v nastavení, že je systém používán v kombinaci s vinylovou podlahou. Řada termostatů Warmup pro podlahové vytápění má regulátory pro všechny případy. Termostat 6iE WiFi disponuje neuvěřitelně chytrými funkcemi, které vám zaručí bezpečné a efektivní nastavení podlahového vytápění. Termostat zajišťuje úplnou kontrolu nastavení vytápění a umožňuje si vychutnat teplou místnost, pokud je to žádoucí bez zbytečného plýtvání energií.

Vinylové podlahy

Teplota podlahy a termostat

The temperature of your underfloor heating system should not exceed 27°C with vinyl floors. This is safeguarded by using a thermostat and indicating in the setup that the system is being used with vinyl flooring. The Warmup range of thermostats for underfloor heating has controllers for every need.

Vinylové podlahy

Termostat 6iE WiFi disponuje neuvěřitelně chytrými funkcemi, které vám zaručí bezpečné a efektivní nastavení podlahového vytápění. Termostat zajišťuje úplnou kontrolu nastavení vytápění a umožňuje si vychutnat teplou místnost, pokud je to žádoucí bez zbytečného plýtvání energií.

Limity přenosu tepla

Vše nad ohřívačem, včetně podkladu, překrytí a konečné povrchové úpravy podlahy, musí být v mezích stanovených v tabulce níže. Pokud výrobce vinylových podlah uvádí, že musí být používáno ve spojení s podložkou, musí být tato podložka větší než 3 mm – 6 mm a prodyšná.

Při použití systému s vinylovými podlahami je třeba dbát na to, aby systém fungoval efektivně. Nedoporučujeme systém instalovat, pokud nejsou splněny níže uvedené limity. To může bránit výkonu systému a způsobit, že systém nebude pracovat podle potřeby.
 
Níže uvedené obrázky platí pouze pro elektrické systémy podlahového vytápění.
 

Přenos teplotních limitů
Tog 1,5 (Není-li uvedeno jinak)
RSI  0,15 m² K/W (Není-li uvedeno jinak)