HomePodlahové topeníPodlahové krytinyDlažba a kamenné podlahy

Dlažba a kamenné podlahy

Dlažba a kamenné podlahy jsou ideální pro použití s podlahovým vytápěním, protože se rychle zahřívají a dobře udržují teplo, což zajišťuje velmi účinný provoz.

Elektrické systémy pro dlažbu

Tyto povrchové úpravy jsou vhodné jak pro elektrické, tak i pro hydraulické systémy podlahového vytápění. V koupelnách jsou však nejoblíbenější elektrické topné rohože. Topné systémy Warmup StickyMat a DCM-PRO jsou ideální volbou pro pravidelně tvarované koupelny a topný kabel je zase vhodnější pro nepravidelné koupelny s mnoha zabudovanými předměty. Správný systém však obecně závisí na velikosti a tvaru místnosti, typu podkladu a povaze vašeho projektu; rekonstrukce nebo novostavba.

SPM topné rohože

Systém topných rohoží SPM je ideální pro instalace v místnostech s pravidelným tvarem, kde lze rohože o šířce 0,5 m rychle rozvinout po podlaze.

DCM-PRO Systém

DCM-PRO je topný systém určený pro rychlou instalaci ve všech oblastech, ideální je pod dlaždice.

Topný kabel (DWS)

Topné kabely DWS jsou ideální pro koupleny nebo prostory s nepravidelným tvarem.

Topný kabel (WIS)

Warmup topné kabely jsou výborné z důvodu jednoduché instalace do potěrů jakékoliv tloušťky a na jakýkoliv typ povrchu.

Dlažba a kámen

Dlažba a kámen jsou nejúčinnějším a nejefektivnějším typem podlahy, které se používají v kombinaci s podlahovým vytápěním

Vysoká tepelná vodivost

Dlažba a kámen mají vysokou tepelnou vodivost, což znamená, že účinně přenášejí teplo z potrubí teplé vody nebo topného kabelu na povrch podlahy. Materiál také dobře drží teplo, takže systém je účinný, protože se rychle zahřívá a pak udržuje teplou podlahu s využitím menšího množství energie.

Ideální pro koupelny a kuchyně

Podlahové vytápění pod dlažbou nebo kamenem je velmi žádané v koupelnách, kuchyních a oblastech s vysokými tepelnými ztrátami. Díky vynikajícím tepelným vlastnostem se vaše podlaha rychle a energeticky efektivně zahřeje. Mohou být vytápěny na teplotu vyšší než 29 ° C, což vám zajistí optimální ovládání a pohodlí vašeho obytného prostoru.

Řízení podlahové vytápění pomocí chytrého termostatu zajistí, že váš domov topí, když chcete a pokud nejste doma, tak je topení vypnuto.

Dlaždice z materiálů jako je korek nebo guma nejsou obvykle vhodné pro použití v kombinaci s podlahovým vytápěním.

Dlažba a kámen
podlahové vytápění pro dlažbu

Jak nainstalovat podlahové vytápění pro dlažbu

Elektrické podlahové vytápění může být instalováno proškolenou osobou nebo profesionálním montérem. Veškeré elektrické práce včetně připojení termostatu musí být provedeny pouze certifikovaným elektrikářem.

Lepidlo na dlažbu

Při instalaci podlahového vytápění pod dlažbu nebo kamennou podlahu by mělo být použito flexibilní lepidlo a spárovací hmota, která umožní normální tepelný pohyb.

Provozní náklady

Investice do podlahového vytápění v kombinaci s dlažbou se vyplatí. Systém bude pracovat efektivněji s menší energetickou náročností, což zajistí úsporů nákladů za vytápění.