HomePodlahové topeníPodporaPrůvodce nákupem

Průvodce nákupem podlahového vytápění

Víme, že při nákupu nového topného systému je někdy třeba pomoci. Známe také typické otázky, na které se lidé ptají, když přemýšlejí o podlahovém vytápění, proto jsme sestavili tohoto nákupního průvodce.

Ať už se jedná o systém vytápění v celém domě nebo o vytápění jedné místnosti, náš průvodce vysvětluje, jak funguje podlahové vytápění a jak může systém pomoci zajistit požadované teplo v místnostech

Jak funguje podlahové vytápění?

Podlahové vytápění je instalováno pod úrovní podlahy. Drát se zahřívá, když je systém zapnutý, ohřívá povrch podlahy a zajišťuje rovnoměrné rozložení sálavého tepla a ohřívá místnost směrem od země nahoru.

Při sálavém vytápění bývá pohodlí pociťováno dříve a při nižší teplotě. Je zde minimální průtok vzduchu, udržení teploty je pohodlné a teplota je stejná v celé místnosti.

underfloor heating vs radiators

Bude podlahové vytápění v místnosti dostatečně výkonné?

Elektrické podlahové vytápění je dodáváno v různých tepelných výkonech. Máme systémy i s vyšším výkonem, aby bylo zajištěno dostatečné teplo pro oblasti s vysokými tepelnými ztrátami, jako jsou například zimní zahrady.

Tepelný výkon systému podlahového vytápění musí být větší než tepelná ztráta místnosti nebo prostoru, ve kterém se topí, aby systém poskytoval dostatek tepla. Proto je důležité provést výpočet tepelných ztrát, aby bylo zajištěno, že je systém vhodný. To může provést architekt nebo topenář a je důležité zvolit správný tepelný výkon pro systém podlahového vytápění. Pokud si nejste jisti tepelnými ztrátami, kontaktujte nás a my vám pomůžeme vybrat vhodný systém.

Doporučuje se také instalovat systém s dostatečnou izolací, např. izolačními deskami, což zkracuje dobu zahřívání a zabraňuje sálání tepla směrem dolů a izolace rovněž snižuje tepelnou ztrátu místnosti či objektu.

floor types temperature heat output underfloor heating

Náklady spojené se systémem

K dispozici jsou různé systémy a náklady na podlahové vytápění závisí na době provozu, tepelném výkonu, velikosti vytápěného prostoru a typu systému. K řízení systému je také zapotřebí termostat, který se prodává samostatně. Chcete-li zjistit cenu vybraného systému, požádejte o cenovou nabídku a my vám zašleme podrobnou cenovou nabídkou, která splní požadavky projektu.

Provozní náklady jsou spojeny s cenami energie, velikostí a výškou místnosti a dobou provozu. Pomocí inteligentního termostatu, například termostatu Warmup 6iE Smart WiFi, můžete dosáhnout úspor. Termostat 6iE může ušetřit na spotřebě energie tím, že navrhne chytřejší způsoby vytápění domu.

cost saving with warmup floor heating app

Co hledat?

Materiál

Dbejte zvýšené pozornosti na materiály, ze kterých byl drát podlahového topení vyroben.

Podpora

I když je nepravděpodobné, že by se po instalaci vyskytly problémy se systémem, doporučuje se zkontrolovat, zda je v případě potřeby k dispozici podpora i po prodeji.

Záruky

I když je podlahové vytápění známo svou spolehlivostí, jakmile je systém instalován, je důležité zajistit, aby byl systém chráněn odpovídajícími zárukami.

Instalace

Systémy mohou být montovány kompetentní osobou, ale mohou být instalovány i profesionálním montérem. Veškeré elektrické práce včetně elektroinstalace a připojení termostatu k topnému systému musí být provedeny autorizovaným elektrikářem.

underfloor heating installation
install underfloor heating system