HomePodlahové topeníTyp místnostiKuchyně

Elektrické podlahové vytápění do kuchyně

Elektrické podlahové vytápění je ideálním řešením pro kuchyně, kde zvedne standard daného prostoru

Proč instalovat elektrické podlahové vytápění v kuchyni?

Naše kuchyně jsou srdcem domova a jsou většinou nejpoužívanějším prostorem v domě a musí být schopny se starat o zábavu, vaření a relaxaci.

Elektrické podlahové vytápění je ideální pro použití v kuchyních, protože poskytuje „neviditelný“ způsob vytápění domácností. Je ideální pro místnosti s malým nebo žádným prostorem pro umístění radiátorů.

Warmup elektrické podlahové vytápění, ať už se používá jako primární nebo sekundární zdroj tepla, nabízí bezkonkurenční komfort a efektivní způsob vytápění s nízkými provozními náklady.

instalovat elektrické podlahové vytápění v kuchyni
instalovat elektrické podlahové vytápění v kuchyni

Jaký systém zvolit?

Kuchyně jsou ideálním prostorem pro vytápění elektrickým podlahovým vytápěním. Máme řadu možností, které je třeba pečlivě zvážit. Zejména vhodnost systému k danému typu podlahy a také cenu.

SPM topné rohože

Systém topných rohoží SPM je ideální pro instalace v místnostech s pravidelným tvarem, kde lze rohože o šířce 0,5 m rychle rozvinout po podlaze.

DCM-PRO Systém

DCM-PRO je topný systém určený pro rychlou instalaci ve všech oblastech, ideální je pod dlaždice.

Topný kabel (DWS)

Topné kabely DWS jsou ideální pro koupleny nebo prostory s nepravidelným tvarem.

Topný kabel (WIS)

Warmup topné kabely jsou výborné z důvodu jednoduché instalace do potěrů jakékoliv tloušťky a na jakýkoliv typ povrchu.

Nejlepší povrchové úpravy podlahy v kuchyni

Elektrické podlahové vytápění lze instalovat téměř se všemi typy podlah. Některé povrchové úpravy podlahy mají nejvyšší teplotní omezení, která ovlivňují tepelný výkon podlahy.

  • Dřevo, vinyl, laminát a koberec jsou omezeny na 27 °C
  • Dlažba nebo kamenné podlahy mohou být provozovány při vyšší teplotě (např. 30 °C), což zajistí vyšší tepelný výkon.
Elektrické podlahové vytápění do kuchyně

Je důležité si uvědomit, že příliš velká výška podlahy brání efektivnímu výkonu systému, přičemž teplota podlahy a maximální tepelný výkon jsou příliš nízké na to, aby poskytovaly dostatečné teplo.

Elektrické podlahové vytápění do kuchyně

Náklady na elektrické podlahové vytápění do kuchyně

Systémy společnosti Warmup jsou cenově konkurenceschopné a díky vyšší energetické účinnosti elektrického podlahového vytápění ve srovnání s běžnými systémy ústředního topení se očekávají mnohem nižší provozní náklady. Obraťte se na naši společnost Warmup a požádejte o cenovou nabídku.

Výhody podlahového vytápěné v kuchyni

Žádné omezení při návrhu kuchyně

Při renovaci je elektrické podlahové vytápění ideálním doplňkem k jakémukoliv projektu, protože nezvýší výšku podlahy a umožní vám vychutnat si teplé podlahy ať už v kuchyni nebo i v jiných místnostech.

Systém nabízí svobodu při návrhu tím, že poskytuje více místa, protože nejsou potřeba žádné velké radiátory. Elektrické podlahové vytápění nezabírá na stěnách žádný prostor a díky tomu máte volnou ruku při návrhu kuchyně.

kuchyně bez radiátorů

Komfort a energetická účinnost

V nových domácnostech jsou kuchyně často koncipovány jako součást většího obytného prostoru, aby lépe vyhovovaly rodině a přátelům jako další oblasti pro zábavu. Majitelé starších nemovitostí tyto prostory často mění a zvětšují, aby odpovídali jejich modernímu životnímu stylu a přidali hodnotu pro účely dalšího prodeje.

Elektrické podlahové vytápění je populární volbou mezi majiteli domů, kteří chtějí zvýšit pohodlí a energetickou účinnost svých kuchyní. Elektrické podlahové vytápění rozptýlí teplo po celé ploše podlahy a využívá tak sálavé teplo pro zahřátí místnosti na požadovanou komfortní teplotu.