HomeTermostatyPrůvodce nákupem

Průvodce při koupi termostatu

Výběr správného regulačního systému je zásadní pro zajištění toho, aby topný systém fungoval co nejlépe, efektivně a snadno a zároveň šetřil peníze za účty na topení. Náš nákupní průvodce pomáhá při výběru nejlepšího regulačního systému na základě individuálních požadavků na vytápění, životního stylu a rozpočtu.

Vyberte si termostat, který pracuje s domem

První věc, na kterou je potřeba se zaměřit, je zdroj tepla, protože ne všechny termostaty jsou kompatibilní se všemi zdroji tepla. Mohou být vhodné pouze pro podlahové vytápění, pouze pro ústřední vytápění nebo v některých případech na oba systémy. Vezmeme tedy případ ústředního topení, pak kompatibilní termostaty jsou ty, které mohou pracovat v kombinaci s ústředním topením. Podobně, pokud chcete řídit podlahové vytápění, měly by být termostaty vhodné pro použití s tímto systémem vytápění.

Nejnovější přírůstek v řady termostatů Warmup, termostat 6iE WiFi pracuje s radiátorovým ústředním topením a také s elektrickým i teplovodním podlahovým topením.

Typy termostatů

Inteligentní termostaty

Inteligentní WiFi termostaty jsou nejpokročilejšími termostaty z naší nabídky. Nabízejí vynikající funkci úspory energie a peněz. Warmup 6iE například najde chytré způsoby, jak vytápět dům efektivněji, což by mohlo vést k velkým úsporám na účtech za energii. 

Připojení k internetu, propojení s aplikací MyHeating a lokalizačními službami v chytrých telefonech umožňují inteligentnímu termostatu automaticky ovládat vytápění a zároveň zajistit, aby v domě byla vždy nastavena ideální teplota s co nejnižší spotřebou energie.

Programovatelné termostaty

Tyto termostaty nastavují automaticky pokojovou teplotu podle požadované teploty a časování. Vytápění lze naprogramovat tak, aby bylo zapnuto nebo vypnuto nastavením cílových teplot a časů – termostat se postará o zbytek a zajistí správnou teplotu ve správný čas. Funkce jako jsou např. Active Energy Management ™, které se nacházejí v pokročilých programovatelných termostatech, jako je Warmup 3iE, mohou ušetřit až 10% na účtech za vytápění tím, že pomáhají vybrat nejlepší teplotu pro každou místnost.

Manuální termostaty

Ruční termostaty poskytují pouze základní regulaci teploty s omezenou schopností šetřit energii a peníze. Ruční termostaty jsou nejvhodnější pro oblasti, kde požadavky na vytápění zůstávají stejný po celý den, např. pokud nedochází k sezónním změnám a všude tam, kde je vyžadováno vytápění každý den, protože tyto termostaty pracují nepřetržitě. Instalují se také tam, kde je vytápěná zóna používána velmi zřídka nebo přerušovaně, například v garáži nebo na kryté terase.

Funkce, na které je důležité se v termostatu zaměřit

K dispozici je celá řada termostatů a nejlepší volba bude záviset na výběru schopností a funkcí. Při výběru termostatu jsme níže zvýraznili seznam funkcí, na které je třeba se zaměřit.

Kompatibilita

Toto je jedna z nejdůležitějších vlastností. Pokud termostat nepracuje s topením, pak nemá žádný účel a je zcela zbytečný. Vždy zkontrolujte u výrobce vhodnost topného systému a jeho propojení s termostatem.

Vzdálený přístup

Pro uživatele, kteří jsou hodně na cestách a chtějí mít možnost ovládat nastavení vytápění odkudkoli, je inteligentní WiFi termostat tou nejlepší volbou. 6iE přichází s účtem MyWarmup, kde jej lze spravovat a sledovat odkudkoli, kde je připojení k internetu.

Počasí a informace o provozu

Pokud jsou důležité faktory počasí a provoz, pak je 6iE skvělá volba. 6iE zobrazuje povětrnostní podmínky a informace o provozu, takže je možné vědět, zda bude pršet nebo svítit a jaký je provoz před tím, než opustíte dům.

Programovatelnost

Pokud je termostat určen pro místnost, která má různé požadavky na teplotu a čas, jako je koupelna, obývací pokoj nebo ložnice, programovatelný termostat je bezesporu nejlepší volbou, protože umožní nastavení různých pokojových teplot v různých časech. Vyhnete se tak plýtvání energií za vytápění prázdné místnosti a zajistíte přesnou kontrolu nastavení vytápění.

Displej

Displej s podsvícením ve vysokém rozlišení usnadňuje používání termostatu, i když je tma. Pro snadné použití by mělo být také uvažováno o velkém displeji s velkými písmeny. Rozlišení obrazovky je také důležité, protože obrazovky s nízkým rozlišením jsou provozuschopné hůře a nebudou vypadat na stěně tak esteticky. Pokročilejší termostaty, jako je 6iE, dokonce umožňují nastavení obrazu na pozadí, což mu dává určitou osobitost.

Sledování spotřeby energie

Vědět, kde a kdy se používá energie na vytápění poskytuje lepší kontrolu topného systému. Termostat, který automaticky řídí vytápění pomocí naučených zvyků a postupů, může zajistit dosažení nejnižší možné spotřeby energie.

Unikátní schopnosti

Jedinečné funkce, jako jsou aktualizace dopravy a možnost nastavit si obrázek na pozadí, jsou všechno funkce, které může termostat nabídnout. Jejich potřeba závisí na požadovaném využití termostatu. Čím více se zajímáte o úsporu peněz a chcete mít nastaveny různé teploty pro různá období, tím je pravděpodobnější, že se na termostat budete dívat častěji a tyto malé funkce mohou mít při výběru velký vliv.

Možnosti a funkce pro soulad životního stylu

Vyberte si termostat, který umožňuje upravit nastavení topení tak, aby vyhovovalo vašemu životnímu stylu. Může to být frekvence změn teploty (programovatelnost) nebo schopnost ušetřit peníze vhodným výběrem termostatu, který pomůže snížit účty za energii (například 6iE).

Kupte si správný termostat 

Je třeba si uvědomit, že při správném výběru že být termostat typem produktu, který se sám zaplatí. Není třeba jej kupovat často, takže investice do moderního a kvalitního termostatu je často tou nejlepší volbou. Při rozhodování o tom, který termostat koupit, je nejlepší si definovat kritéria, prozkoumat dostupné možnosti a rozhodnout se, který z nich je pro Vás nejvhodnější.

Doporučujeme inteligentní termostat 6iE WiFi, který najde chytré způsoby, jak vytápět dům efektivněji a šetří Vaše účty za energii.